Manometr napięcia taśmy

Aby zapewnić bezawaryjne działanie przecinarki przez długi czas, należy wykorzystywać różnego rodzaju urządzenia dodatkowe. Jednym z nich jest manometr napięcia taśmy, dzięki któremu można sprawdzić naprężenie ostrza podczas cięcia poszczególnych materiałów.

Dodaj do kosza

Hydrauliczny napinacz taśmy

W wielu warsztatach czy zakładach produkcyjnych, w których wykorzystuje się przecinarki, niezbędne jest korzystanie z hydraulicznego napinacza taśmy. Wspomaga on uzyskiwanie optymalnego naprężenia ostrza, co przyczynia się do precyzji i wydajności cięcia.

Dodaj do kosza

Lampka halogenowa

Podczas każdej pracy, w której liczy się dokładność wykonania, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie. W tym celu nasza firma poleca niezawodne lampki halogenowe, które dostarczają dużą ilość światła, nie oślepiając jednocześnie pracownika.

Dodaj do kosza

Laserowa linia cięcia

Urządzeniem znacznie ułatwiającym pracę obsługującym oferowane przez nas maszyny jest laserowa linia cięcia. Odpowiednio zamontowana na sprzęcie, pokazuje, w którym miejscu maszyna przetnie dany materiał, bez konieczności użycia zderzaka czy przymiaru.

Dodaj do kosza

Pistolet do wiórów

W przypadku wielu maszyn do obróbki drewna, metalu czy tworzyw sztucznych niezwykle ważne jest oczyszczanie mechanizmów ze ścinek. W tym celu proponujemy wydajny pistolet do wiórów, który pozwala na skuteczne usuwanie niewielkich odpadów z wnętrza urządzenia.

Dodaj do kosza

Zacisk do cięcia w pakiecie

Aby zwiększyć szybkość realizowanych zamówień, proponujemy naszym klientom nowoczesne zaciski do cięcia w pakiecie. Umożliwiają one dostarczenie do maszyny większej ilości materiału, np. profili aluminiowych, stalowych, miedzianych czy z tworzyw sztucznych.

Dodaj do kosza

Hydrauliczny zacisk

W przypadku cięcia większej liczby kawałków materiałów, niezbędne jest wykorzystywanie hydraulicznego zacisku, montowanego na imadle urządzenia. Pozwala on na skuteczne unieruchomienie całej wiązki, dzięki czemu przeprowadzany proces przebiega precyzyjnie i sprawnie.

Dodaj do kosza

Zacisk dla obu imadeł

Podczas realizacji zleceń w dużych firmach konieczne jest maksymalne przyspieszenie procesów produkcyjnych. W tym celu wykorzystuje się między innymi zaciski dla obu imadeł. Ich działanie zapewnia odpowiednie ustawienie materiału i zapobiega jego poruszaniu się.

Dodaj do kosza

Regulacja zacisku imadeł

Jeśli w Twojej firmie wykorzystuje się obróbkę wielu różnych materiałów, niezbędnym urządzeniem będzie system regulacji zacisku imadeł. Pozwala on dostosować siłę nacisku imadeł na materiał tak, aby był on optymalny do cięcia, ale też nie spowodował zniszczenia materiału.

Dodaj do kosza

Trzeci układ chłodzenia

W wielu maszynach czasami występuje sytuacja, w której płyn smarujący nie dochodzi do wszystkich podzespołów równomiernie. W takich przypadkach stosuje się komfortowy, trzeci układ chłodzenia. Można go zamontować w dowolnym miejscu niemal każdego urządzenia.

Dodaj do kosza

Micro Spray System

W miejscach, w których nie można zastosować wodnego chłodziwa, świetnym rozwiązaniem będzie Micro Spray System. Jest to sprzęt, który wykorzystuje specjalną mieszankę oleju smarującego i powietrza, aplikowaną w formie mgiełki. Można stosować ją bezpośrednio na ostrze.

Dodaj do kosza

Cyfrowy wyświetlacz kąta

Urządzeniem, które przyda się w firmach branży produkcyjnej i technicznej jest cyfrowy wyświetlacz kąta. Umożliwia on znacznie szybsze i prostsze cięcie profili aluminiowych, stalowych i innych pod dowolnym, precyzyjnie określonym kątem.

Dodaj do kosza

Zderzak

Jednym z akcesoriów, które umożliwiają odpowiednie ustawienie i unieruchomienie materiału przygotowanego do cięcia jest zderzak. Ogranicza on przemieszczanie się oraz podnoszenie np. profili, co z kolei przyczynia się do precyzyjniejszego cięcia i uzyskanych gładkich krawędzi.

Dodaj do kosza

Transporter wiórów

Aby usprawnić system usuwania odpadów, generowanych podczas pracy przecinarek, warto zamontować przy maszynach transportery wiórów. Dzięki nim ścinki nie dostaną się do mechanizmu poszczególnych maszyn, co mogłoby spowodować obniżenie wydajności lub awarię.

Dodaj do kosza

Falownik

Aby móc zarządzać prędkością cięcia piły taśmowej, niezbędne jest wykorzystanie falownika. Jest to urządzenie z intuicyjnym panelem sterowania, które podłącza się do danej maszyny. Dzięki niej w prosty sposób można regulować moc dostarczaną do ostrza urządzenia.

Dodaj do kosza

Tenzomat

Aby zapewnić jak najdłuższy czas eksploatacji poszczególnych elementów przecinarek taśmowych, wykorzystuje się kilka urządzeń. Wśród nich znajduje się między innymi tenzomat. Kontroluje on oraz w razie potrzeby reguluje napięcie brzeszczotu, zapewniając dokładniejsze cięcie.

Dodaj do kosza

Zdalny system obsługi

W naszej firmie jesteśmy otwarci na wykonywanie indywidualnych zleceń, obejmujących między innymi zdalne systemy obsługi. W zależności od oczekiwań tworzymy oprogramowanie, dzięki któremu można z jednego stanowiska zarządzać pracą wielu maszyn.

Dodaj do kosza

Chłodziwo

W asortymencie produktów naszej firmy znajduje się między innymi chłodziwo własnej produkcji. Sprawdza się on w przypadku wszystkich maszyn do obróbki metali. Artykuł ten wyróżnia się świetnymi właściwościami chłodzącymi oraz smarującymi.

Dodaj do kosza

Odsysacz wiórów

Jeśli chcesz zapewnić czystość w swoim miejscu pracy, świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie odsysacz wiórów, dostępny w naszej ofercie. Nowoczesna technologia wykonania oraz wysoka moc sprawia, że skuteczność wychwytywania ścinków sięga nawet 99,9%.

Dodaj do kosza

Poziome dociski AL

Oferowane przez nas poziome dociski AL gwarantują pewniejsze zaciśnięcie obrabianego materiału, idealnie sprawdzają się także w sytuacji gdy potrzebujemy zacisnąć przedmiot posiadający nieregularny kształt.

Dodaj do kosza
 • Wskaźnik napięcia piły taśmowej pozwala na nieprzerwaną kontrolę naprężenia ostrza podczas pracy maszyny.

  Dla ułatwienia i prawidłowego napięcia brzeszczotu zgodnie z zalecanymi wartościami cięcia przecinarka może być wyposażona w hydrauliczne urządzenie wskazujące umieszczone bezpośrednio na systemie napinającym taśmę. Siłownik hydrauliczny o dużym przekroju utrzymuje idealne napięcie taśmy. Dzięki hydraulicznemu wskaźnikowi można zapobiec nadmiernemu lub niewystarczającemu napinaniu brzeszczotu wpływając znacznie na jego żywotność

  View Product
 • Hydrauliczny napinacz piły taśmowej pozwala na nieprzerwaną kontrolę naprężenia ostrza podczas pracy maszyny.

  Dla ułatwienia i prawidłowego napięcia brzeszczotu zgodnie z zalecanymi wartościami cięcia przecinarka może być wyposażona w hydrauliczne urządzenie wskazujące umieszczone bezpośrednio na systemie napinającym taśmę. Siłownik hydrauliczny o dużym przekroju utrzymuje idealne napięcie taśmy. Dzięki hydraulicznemu wskaźnikowi można zapobiec nadmiernemu lub niewystarczającemu napinaniu brzeszczotu wpływając znacznie na jego żywotność

  View Product
 • W przypadku niedostatecznego oświetlenia przestrzeni roboczej można stosować regulowaną lampkę dającą światło białe. Umożliwia to łatwiejszą manipulację materiału, ustalanie lub sprawdzanie jakości cięcia.

  View Product
 • Laserowa linia cięcia to wskaźnik laserowy wskazujący dokładnie miejsce, w którym piła taśmowa przetnie materiał umożliwia łatwiejsze ustawienie długości materiału bez użycia jakiegokolwiek zderzaka(przymiaru) długości. Również jest bardzo przydatna do cięć pod kątem.

  View Product
 • Pistolet używany do szybkiego i łatwego czyszczenia maszyny z wiórów.

  Pistolet o potężnej sile czyszczenia z długim wężem umożliwia łatwe czyszczenie urządzenia po zakończeniu czasu pracy maszyny. Dzięki niemu nawet najbardziej niedostępne miejsca maszyny mogą być łatwo wyczyszczone.

  View Product
 • Niezbędne urządzenia do cięcia w wiązkach. Dodatkowe górne szczęki zamontowane na głównym imadle umożliwiają odpowiednie ustawienie więcej niż jednego kawałka materiału(pakietu). Zapobiega to przesuwaniu się materiału w górę. Ustawienie zacisku wykonuje się w sposób ręczny.

  View Product
 • Niezbędne urządzenia do cięcia w wiązkach. Dodatkowe górne szczęki zamontowane na głównym imadle umożliwiają odpowiednie ustawienie więcej niż jednego kawałka materiału(pakietu). Zapobiega to przesuwaniu się materiału w górę. Ustawienie zacisku jest HYDRAULICZNE i sprzężone wraz z głównym imadłem.

  View Product
 • Niezbędne urządzenia do cięcia w wiązkach. Dodatkowe górne szczęki zamontowane na głównym imadle umożliwiają odpowiednie ustawienie więcej niż jednego kawałka materiału(pakietu). Zapobiega to przesuwaniu się materiału w górę. Ustawienie zacisku czyli otwieranie i podawanie jest HYDRAULICZNE i sprzężone wraz z głównym imadłem oraz imadłem podającym materiał.

  View Product
 • W niektórych przypadkach, takich jak przy cięciu materiałów o cienkich ściankach, niestandardowym kształcie lub pełnego materiału o dużej średnicy, jest konieczne, aby zmienić ciśnienie nacisku imadła mocującego na cięty materiał. Urządzenie to pozwala wybrać optymalny nacisk , więc nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia materiału lub samego imadła.

  View Product
 • Dodatkowy układ chłodzenia stosowany przy cięciu materiałów dużej średnicy,gdzie rozstaw kostek prowadzących jest zbyt szeroki, a zatem nie jest możliwe właściwe smarowanie i chłodzenie na całej długości cięcia. Trzecie, łatwe do ustawiania i regulowania rozprowadzanie płynu chłodzącego z dyszy zapewnia wystarczające smarowanie i chłodzenie piły taśmowej bezpośrednio w środku cięcia materiału.

  View Product
 • Jest to urządzenie, które tworzy mgiełkę oleju smarującego z bardzo precyzyjnego dozowania oleju i mieszaniny powietrza. Mieszaninę tę stosuje się bezpośrednio na ostrze przez dysze w celu smarowania i chłodzenia. Zaletą jest to, że unika się odpływu wody z płynu z obszaru cięcia maszyny, głównie podczas cięcia profili. Również nadaje się do materiałów, które nie mogą mieć kontaktu ze standardowym wodnym chłodziwem. Zastosowanie Mikronizera jest pełnowartościowym sposobem chłodzenia i smarowania.

  View Product
 • Jest to urządzenie bardzo przydatne szczególnie przy częstym cięciu pod kątem. Duży, podświetlany wyświetlacz i precyzyjna skala położenia ramienia za pomocą taśmy magnetycznej pozwala ustawić kąt bardzo dokładnie. Zapobiega to niedokładnościom spowodowanym niewłaściwym kątem czytanym ze skali, a także skrócić czas przygotowania maszyny przed cięciem.

  View Product
 • Zderzak 300mm lub 500mm

  jest ruchomym przymiarem dla łatwiejszego ustawienia długości materiału. Długość ustala się za pomocą skali umieszczonej w korpusie zderzaka.

  View Product
 • Niektóre maszyny, mogą być wyposażone w urządzenie usuwania wiórów. To urządzenie jest bardzo przydatne w przypadku cięcia większych średnic pełnego materiału zarówno przecinarkami automatycznymi jak i półautomatycznymi. Zaletą jest usuwanie wiórów z miejsca cięcia zapobiegając nadmiernemu gromadzeniu się ich na maszynie. Umożliwia to wygodę cięcia oraz późniejsze ekologiczne przetwarzanie odpadów.

  View Product
 • Dla wygodnego cięcia i przy różnorodności ciętych materiałów ważna jest możliwość płynnej regulacji prędkości piły taśmowej, głównie przy cięciu pakietów lub twardych materiałów. W tym przypadku możliwe jest wyposażenie maszyny w falownik, który umożliwia płynną zmianę prędkości w razie potrzeby.

  View Product
 • Urządzenie do właściwego ustawienia napięcia piły taśmowej (brzeszczotu). Pomaga w bardzo łatwy sposób ustawić zalecane wartości napięcia piły taśmowej za pomocą analogicznego wskaźnika. Odpowiednie napięcie piły taśmowej przedłuża jej żywotność, umożliwiając większą wydajność i lepszą jakość cięcia.

  View Product
 • Na życzenie klienta elektronika sterująca może za pośrednictwem Internetu przekazywać komunikaty do centrali. Wszelkie usterki są na bieżąco monitorowane,co minimalizuje okresu przestoju.

  View Product
 • Emulsje chłodząco-smarujące do obróbki metali stosowane są od lat. Ich podstawowym przeznaczeniem jest chłodzenie narzędzi do obróbki metali w czasie pracy. Dodatkowo chłodziwa emulsyjne zapewniają ochronę przed korozją układów zasilania, narzędzi do obróbki oraz elementów po obróbce oraz zapewniają smarowanie narzędzi, przez co wpływają na ich trwałość.

  View Product
 • Ruchomy, elastyczny odsysacz składający się z cylindrów i filtrów zaprojektowany do zbierania odpadów obrabianego tworzywa. Mobilne urządzenie ekstrakcyjne i filtrujące do usuwania pyłu jak również grubszych cząstek z jednego lub dwóch obszarów roboczych. Odpowiednie również do usuwania większych ilości odpadów. Usunięte ekstrakcyjnie odpady są filtrowane w segmencie filtracyjnym ze skutecznością 99,9% i następnie kierowane z powrotem do obszaru produkcyjnego.

  View Product
 • Urządzenie do cięcia materiałów w pakietach gwarantujące bezpieczne i pewniejsze zaciśnięcie materiału. Jest ono również odpowiednie do zaciskania pojedynczych kawałków materiału o  nieregularnych kształtach.

  View Product